Zachowaj męskość na długo! Żeń-szeń dla mężczyzn

zachowaj-meskosc-na-dlugo-zen-szen-dla-mezczyzn

Ziołolecznictwo i medycyna naturalna kryją wiele skarbów, które po odkryciu stają się wręcz rewolucyjne w leczeniu czy profilaktyce różnych chorób i dolegliwości. Właśnie z Dalekiego Wschodu, stolicy medycyny naturalnej, wywodzi się upodobanie do stosowania żeń-szenia. Zioło to jest naprawdę bardzo wartościowe, przy czym stosując je, warto zachować umiar i rozsądek – nierzadko spotkać się można z samymi superlatywami bez większego sprecyzowania, na co właściwie żeń-szeń pomaga. Najlepiej wykorzystać właściwości zdrowotne żeńszenia korzystając z wytycznych uzyskanych od lekarza.

Suplementy diety dla mężczyzn

Zastosowanie żeńszenia nierzadko wynika z chęci poprawienia potencji i sprawności w łóżku, w związku z tym jest lubiany przez mężczyzn i doceniany bardziej niż wiele innych znanych ziół. Przydatność żeńszenia jest jednak daleko szersza. Ogromna ilość aktywnych, nie występujących nigdzie indziej, substancji leczniczych czyni tę roślinę naprawdę wyjątkową i użyteczną. W swojej „ojczyźnie” bywa używana do leczenia niemalże wszystkiego. Jeśli jednak chodzi o właściwości, nie są one w szczególności nastawione na żadną z płci.

Zażywanie żeńszenia pozwala na przykład lepiej doposażać organizm w tlen. Jest to świetny wybór dla osób ceniących sobie aktywność fizyczną. Dzięki obecności ginsenozydów nie tylko poprawia się wydajność oddechową, ale również podnosi chęci do życia, dodaje sobie energii.  Organizm osoby regularnie stosującej żeń-szeń jest znacznie bardziej odporny, szybciej się regeneruje i lepiej znosi wszelkie infekcje, jakich nie brakuje np. w sezonie zimowym.

Skąd wziąć żeń-szeń?

Żeby móc użyć żeń-szenia do celów zdrowotnych, trzeba go kupić. Jest to roślina pochodząca z Azji i występująca w kilku (jeśli nie kilkunastu) odmianach. Najczęściej spotyka się żeńszeń chiński, czyli właściwy. Oprócz niego, popularne są również gatunki syberyjski, amerykański, japoński czy też koreański. Wszystkie rodzaje żeńszenia są bogate w składniki lecznicze oraz odżywcze – witaminy i różne pierwiastki.

Dobre witaminy dla mężczyzn

Mężczyźni rzadziej chcą się leczyć, więc warto wykorzystać ich zainteresowanie żeńszeniem z uwagi na to, że roślina ma wiele interesujących właściwości w profilaktyce groźnych chorób takich jak cukrzyca, zawał serca. Dzięki regularnemu stosowaniu preparatów z żeńszeniem można poprawić kondycję serca i obniżyć poziom złego cholesterolu we krwi. Wymienione właściwości łączą się z działaniem energetyzującym i uodparniającym. Można po niego sięgnąć podczas przekwitania, kiedy to wykaże się zdolnością łagodzenia dokuczliwych objawów typowych dla tego okresu.

Żeń szeń na potencję

Jeśli natomiast chodzi o typowo męskie sprawy, żeń szeń czerwony poprzez swoje korzystne oddziaływanie na układ krwionośny i dotlenianie organizmu może również poprawić erekcję i podnosi sprawność seksualną. Może być lekkim afrodyzjakiem, także stosowany przez kobiety. Nie jest jednak medykamentem jak „niebieska pigułka” i nie należy spodziewać się rezultatów od razu po zażyciu. Z drugiej jednak strony należy uważać, by nie przedawkować rośliny, bo po przedawkowaniu wystąpić mogą nieprzyjemne objawy takie jak biegunka czy okresowe bóle głowy.

notatka