Witamina D dla dzieci – co powinniśmy o nich wiedzieć?

witaminy dla dzieci

Są takie witaminy, które możemy naszemu dziecku podawać w postaci marchewki, ziemniaka, jakichś owoców, a dziecko zjadając je, będzie sobie przyswajało właśnie konkretne witaminy, które będą miały wpływ na jego prawidłowy rozwój. Jednak taka witamina, jak witamina D, nie będzie mogła być podawać w produktach spożywczych, bo w naturalnej formie, możemy ją pozyskiwać tylko ze słońca, a że w naszym klimacie tego słońca jest niewiele, to może się okazać, że nasze dziecko ma jej niedobór. Dlatego w tym przypadku, trzeba bardzo dokładnie słuchać tego co mówią lekarze, na temat podawania tej witaminy w postaci suplementów diety, bo w przeciwnym razie może się okazać, że nasze dziecko będzie miało problem z krzywymi i słabymi kośćmi.

Jak podawać dzieciom witaminę d?

Musimy sobie zdawać sprawę z tego, że witamina d dla dzieci , jest niesamowicie istotna, jeśli chcemy, aby mogło się ono odpowiednio rozwijać, i żeby miało mocne, oraz proste kości. Jednak fakt jest taki, że witamina d jest bardzo słabo przyswajalna, a do tego jeszcze, wytwarzana jest w naszym organizmie pod wpływem słońca, którego w naszym rejonie geograficznym w ciągu roku, nie ma aż tak dużo. Do tego jeszcze musimy pamiętać, że witamina d przyswajana jest do pewnego momentu, bo ludzie dorośli mają z tym problem, a więc im więcej, dziecko ją otrzyma w pierwszych latach tym lepiej. Dlatego właśnie witamina d dla dzieci, proponowana jest w formie specjalnych kropelek, które można podawać dziecku już od pierwszego dnia życia. Jest to ważne, bo jeśli w organizmie dziecka witamina d niedobór będzie miała, to możemy być pewni, że jego kości będą słabe i będą układały się krzywo – czytaj więcej o witaminie d dla noworodków. To sprawia, że już witamina d dla noworodka jest przepisywana, tak aby mamy karmiące piersią, od pierwszych dni życia, mogły podawać swoim pociechą właśnie tą witaminę. Zwłaszcza, że witamina d dawkowanie ma bardzo proste i jeśli tylko zapoznamy się z odpowiednią broszurką dołączoną do opakowania, to będziemy mieli pewność, że nasze dziecko otrzymuje jej odpowiednią ilość. Jeżeli zalecana jest nam witamina d produkty możemy kupić w postaci kropelek w butelce, które trzeba będzie odmierzać na łyżeczce, albo w takich specjalnych kapsułkach, w których mieści się pojedyncza dawka. To sprawia, że witamina d suplementacja nie stwarza żadnego problemu, a więc poradzą sobie z nią nawet młode mamy, które dopiero się spełniają w macierzyństwie. Warto tego przypilnować, bo witamina d działanie ma bardzo ważne dla kości, nie tylko teraz w okresie ich intensywnego wzrostu, ale także w późniejszych latach, dlatego musimy dokładnie przestrzegać jej podawania. Jeśli będziemy wiedzieli, na co witamina d jest podawana, to nawet nie będziemy się dłużej zastanawiać nad sensownością jej podawania, tylko będziemy to robić.

Koniecznie zobaczmy, co jest nam tutaj proponowane i jaki rodzaj aplikacji witaminy d będzie dla nas lepszy. Najważniejsze jednak będzie pamiętanie o jej systematycznym podawaniu, bo tylko wówczas w odpowiedni sposób spełni ona swoją rolę.

notatka