Suplementy diety na stawy – skuteczna regeneracja

suplementy-na-stawy-skuteczna-regeneracja

Nasze stawy bardzo często ulegają różnego rodzaju kontuzjom, czy to podczas uprawiania wysiłkowych treningów, często ponad nasze możliwości, czy podczas zawodowego uprawiania jakiegoś sportu, czasem również na skutek urazów, wypadków oraz ze względu na wiek czy stany chorobowe, w przypadku intensywnej pracy fizycznej na polu zawodowym.

To wszystko wskazuje na niezaprzeczalny fakt, że pilnowanie oraz dbanie o nasze stawy jest dzisiaj znacznie ważniejsze niż jeszcze przed kilkoma laty, gdyż w większości za nasze urazy jesteśmy odpowiedzialni my sami, stosując nieodpowiednie diety lub ćwicząc bez odpowiedniego nadzoru.

Suplement diety na stawy w ramach profilaktyki

Zawsze warto działać wcześniej i zapobiegać, niż leczyć, o czym doskonale wiedzieli już nasi dziadkowie. Uszkodzenie stawów, jeśli do niego dojdzie, jest niebezpieczne i bardzo trudno wyleczyć je do końca, a staw doprowadzić do poprzedniej sprawności. Ból stawów może jednoznacznie dać nam do zrozumienia, że to najwyższy czas na profilaktykę – chwilę później możliwe będzie już jedynie długotrwałe i niedające żądnej stuprocentowej pewności leczenie.

Jednak nawet w chwili pojawienia się bólu warto zainwestować preparaty przyspieszające regenerację oraz bliznowacenie uszkodzeń i zmian – suplementy diety na stawy właśnie z tego względu są dzisiaj naprawdę bardzo popularne. Oczywiście można się również wspomagać naturalnymi regeneratorami dla naszych stawów, jednak preparaty zawsze będą działać zdecydowanie i bez porównania szybciej.

Wzmocnienie stawów – jakie suplementy?

Jeśli jesteśmy amatorami jedzenia owoców morza, pewnie ucieszy nas informacja, że najwięcej dobroczynnej i potrzebnej stawom do regenerowania się glutaminy i chondroityny można znaleźć właśnie w krewetkach, małżach, ale również rakach. Natomiast wybierane przez nas suplementy na stawy powinny zawierać również siarkę, która nie dopuszcza do rozwijania się stanów chorobowych wewnątrz stawów. Siarka jest odpowiedzialna także za prawidłowy podział komórek, ma moc podtrzymującą życie, to właśnie dlatego niedobory siarki w organizmie są podstawą naszych problemów między innymi ze stawami.

Co jeszcze zadziała na stawy – suplementy diety dla seniorów

Nie tylko glutamina, siarka czy chondroityna będzie działać dobroczynnie i profilaktycznie dla naszych stawów.  Jako wzmocnienie stawów świetnie nadają się suplementy na stawy zawierające kolagen – używany zwykle w kosmetologii jako środek wygładzający skórę oraz nadający jej nieskazitelny wygląd. Jego niedobór, jak się okazuje, można zauważyć nie tylko po pojawianiu się zmarszczek czy po  wiotczejącej wraz z wiekiem skórze, ale także po kruchości i zmniejszonej sprawność stawów,  co mogą potwierdzić zwłaszcza osoby starsze.

Dlatego przyjmowane suplementy diety dla seniorów powinny zawierać między innymi właśnie kolagen, uzupełniający te rażące na starość niedobory. Trzeba jednak pamiętać, że w kremach przeciwzmarszczkowych znajdziemy zupełnie inny rodzaj kolagenu niż w stawach – w stawach spotkamy jego  II typ.

notatka