Czy stosowaliśmy już witaminy stworzone specjalnie dla dzieci?

dziecko zdrowe witaminy

Tak się już przyjęło, że zażywanie witamin jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania, a co się z tym wiąże, każdy musi je przyjmować, a im więcej tym lepiej. Zdajemy sobie sprawę z tego, że nie wszystkie witaminy, w odpowiedniej ilości dostarczamy z pożywieniem, dlatego kupujemy suplementy diety i wówczas im więcej w takiej jednej kapsułce jest witamin, tym jest lepiej. Musimy jednak wiedzieć, że witaminy można przedawkować, choć zarówno ich nadmiar, jak i niedobór nie są dobre dla organizmu, dlatego tak ważne jest to, aby wiedzieć, w jaki sposób podawać witaminy dzieciom, tak aby miały ich odpowiednie ilości w swoich organizmach.

Już niemowlęta dostają witaminy

Dzieci niechętnie jedzą lekarstwa, dlatego też, coraz częściej producenci dokładają starań, aby witaminy dla dzieci były kolorowe, smaczne i w postaci żelków. Wówczas dzieci je spożywają, a rodzice mają pewność, że zapewniają im do rozwoju wszystko co niezbędne. Szczególnie ważne jest to w przypadku dzieci, które są niejadkami, bo w ich przypadku bardzo łatwo może pojawić się awitaminoza, a więc niedobór jakichś witamin, a to znowu może doprowadzić do sytuacji, w której u dziecka pojawi się anemia. Dlatego też witaminy dla dzieci, które oferowane są w naszych aptekach zawierają wszystkie niezbędne witaminy i minerały, a dodatkowo jeszcze proponowane są one od razu w takim stężeniu, jakie dziecko potrzebuje w ciągu jednego dnia. Jeśli zastanawiamy się, czy u naszego dziecka, pojawiła się już awitaminoza objawy mogą nam pomóc to rozwiązać, ponieważ nasze dziecko będzie wówczas: miało problemy z krzepliwością krwi – jeśli będzie brakowało mu witaminy K, albo może mieć problem z krzywymi kośćmi – jeśli nie zapewnimy mu odpowiedniej ilości witaminy D, a także będzie osłabione i będzie miało problemy z koncentracją – jeśli zabraknie witaminy z grupy B. Dlatego tak ważne jest to, aby już witaminy dla niemowląt były podawane zgodnie ze wskazaniami lekarza, a szczególnie te K i D, których organizm dziecka sam sobie nie wytworzy. Jeśli poprosimy o suplementy witaminowe dla dzieci, to otrzymamy takie odpowiednio zbilansowane, a jeśli będziemy się zastanawiać jakie witaminy dla dzieci będą najlepsze, to szybko się okaże, że bez najmniejszego problemu, farmaceuta będzie w stanie doradzić nam takie, które idealnie będą odpowiadały potrzebom naszego dziecka, a także będą dostosowane do jego wieku. Jeśli nasze dziecko nie potrafi jeszcze gryźć, to zawsze możemy mu kupić witaminy w płynie dla dzieci, które spokojnie będziemy mogli podawać na łyżeczce, a w przypadku mniejszych dzieci, będziemy mogli je wymieszać z herbatką, albo z mlekiem. Najważniejsze jest to, aby nie dopuścić do sytuacji, w której pojawi się niedobór witamin u dzieci, bo wówczas może nam być trudno naprawić szkody, jakie w ten sposób powstaną, a przecież nie chcemy dopuścić, aby nasze dziecko miało gorszy start w życie.
Warto zobaczyć, jakie witaminy są proponowane, tak abyśmy mieli pewność, że nie tylko będą zaspokajały zapotrzebowanie naszego dziecka na witaminy, ale także będą spełniały jego oczekiwania, co do wyglądu i ich smaku, dzięki czemu chętniej będzie je zażywało.

notatka