Sposoby na kaca po imprezie – jak zwalczyć „syndrom dnia wczorajszego”

sposoby-na-kaca-po-imprezie

Każda impreza rządzi się własnymi prawami, a picie alkoholu jest jednym z ich bazowych elementów, nie ma co kryć. Następny dzień jest zwykle jednak mocno bolesny  i zwykle wyklucza nas nawet z normalnej egzystencji. Pomijając stężenie alkoholu we krwi, które może następnego dnia jeszcze się utrzymywać, jeśli nieodpowiednio długo wypoczniemy, najbardziej dokuczliwy jest w takich chwilach tępy ból głowy, który czasem wydaje się nie do pokonania.

Są jednak tacy, którzy doskonale znają domowe sposoby radzenia sobie z takim bólem. Sposoby na kaca to najlepsza rzecz, jakiej możesz się dowiedzieć, jeśli faktycznie lubisz imprezować, jeśli przed tobą jakaś większa impreza jak wesele czy sylwester lub gdy zwyczajnie chcesz się ubezpieczyć na przyszłość.

Jakie domowe sposoby na kaca?

Chociaż dla większości jedynym objawem kaca na następny dzień jest potworny i tępy ból głowy, do jego objawów należy również doliczyć mdłości, światłowstręt, bóle mięśniowe czy drżenie rąk. Alkohol bowiem wypłukuje wiele dobroczynnych składników i minerałów z naszego organizmu, których uzupełnienie następnego dnia jest obowiązkiem, jeśli chcemy szybko wrócić do formy. Najskuteczniejsze sposoby, od których należałoby zacząć walkę ze swoim wrogiem, są domowe sposoby na kaca.

Sprawdzone sposoby na kaca

Następnego dnia najlepiej zacznij od prysznica, ale chłodnego, który nieco cię otrzeźwi, odświeży i sprawi, że krążenie krwi będzie szybsze i lepsze, dzięki czemu możliwe będzie sprawniejsze pozbycie się resztek alkoholu z organizmu – a więc właśnie z krwi. Dobrze sprawdza się też wysiłek fizyczny, a może dokładniej, wypocenie resztek alkoholu, jednak  to drugie może być czasem bardzo trudne do wykonania ze względu na brak sił.

Dodaj sobie energii – metoda na kaca

Jeśli chodzi o sprawdzone sposoby na kaca, świetnie sprawdza się również spożywanie kwaśnych produktów. Dzień wcześniej można ugotować sobie kwaśnego kapuśniaku, albo po imprezie wypić sok z kiszonej kapusty, który zawiera spore dawki witaminy C, witamin z grupy B oraz niezbędny w takich chwilach potas i żelazo. Dodatkowo zawarte w soku bakterie pro biotyczne będą pomagały w usuwaniu toksyn, a wypity na czczo sprawi, że nasze pragnienie zostanie ugaszone. Wśród kwaśnych produktów warto wymienić również cytrusy – sok z pomarańczy czy grapefruita, mocna herbata z cytryną wzmocni nas, orzeźwi i doda energii. Podobnie będzie działać sok z kiszonych buraków, również posiada szereg różnorodnych witamin i minerałów, pomaga w odtruciu organizmu. Można również wypić sok z surowego buraka, zaprawiony dla lepszego smaku sokiem z jabłka.

Jedz na zdrowie – sposobami na kaca

Dobra metoda na kaca to także odpowiednio skomponowany posiłek. Jeśli chodzi o śniadanie, świetnie sprawdzi się jajecznica, najlepiej w połączeniu z pieprzem i pełnoziarnistym pieczywem, ponieważ da odpowiednie siły do dalszej walki, ma również wiele dobrych w takiej chwili składników odżywczych. Dobre będą również szparagi – łagodzą objawy kaca, a  zjedzone przed imprezą są w stanie chronić wątrobę przed uszkodzeniami.

 

notatka