Olejowanie włosów – czy warto to robić? Właściwości oleju kokosowego

olej kokosowy na włosy

Kosmetyki do włosów stają się coraz bardziej różnorodne. Można precyzyjnie dobrać produkt do rodzaju i potrzeb włosów, zasobności portfela, jak również innych wytycznych. Pomimo tak dużej różnorodności, co pewien czas powstają nowe i stają się popularne z powodu np. innowacyjnego składu lub metody wpływającej na włosy. Niedawno taką popularność uzyskało olejowanie włosów. Sposób jest skuteczny, chociaż mogłoby się wydawać, że nakładanie oleju na głowę jest najgorszym z możliwych pomysłów.

Olejowanie włosów – co to takiego?

Głównym modułem umożliwiającym wykonanie tego zabiegu jest oczywiście wybrany olej. Taki kosmetyk charakteryzuje się, owszem, oleistą konsystencją, ale ma wiele właściwości korzystnych dla włosów, przeważnie pięknie pachnie i jest łatwy do nałożenia. Zasada działania olejów jest prosta – są to bardzo naturalne substancje, nie zawierają chemicznych dodatków, nie obciążają więc w żaden sposób fryzury i nie niszczą jej, jak mogą to robić różne szampony, maski czy cokolwiek innego. Regeneracyjne, odżywcze właściwości olejów można łatwo wykorzystać do pielęgnacji włosów dowolnej długości, farbowanych bądź nie, zniszczonych różnymi zabiegami. Ważną kwestią jest znalezienie olejku odpowiadającego potrzebom i wymaganiom. Szczególnym wskazaniem do wykorzystania dobroczynnych możliwości olejów jest słaba kondycja włosów, na przykład znaczne wysuszenie, zniszczenie, rozdwajające się końcówki. Nie oznacza to jednak, że osoby o włosach normalnych lub przetłuszczających się nie mogą wcale korzystać z tych kosmetyków. Mogą to robić, ale trzeba zmniejszyć częstotliwość i nie nakładać oleju na skórę głowy ani na górną część włosów. Dzięki temu osiągnie się pozytywny efekt wzmocnienia, a nie dopuści do zwiększenia aktywności gruczołów łojowych.

Olej kokosowy na włosy

Jednym z polecanych rodzajów oleju jest olej kokosowy. Ma wiele zalet bardzo przydatnych do zapewnienia włosom pięknego wyglądu i zdrowia. Jest powszechnie wykorzystywany do olejowania włosów nie tylko zniszczonych, ale posiadających jakiekolwiek problemy. Nadaje się na przykład do skutecznego zwalczania łupieżu  i działa znacznie lepiej, niż wiele szamponów o bogatym składzie. Osoby używające tego rodzaju oleju sobie chwalą również to, że jedno opakowanie wystarcza na bardzo długo, a kosmetyk bardzo przyjemnie się nakłada. W jaki sposób to robić? Najpierw trzeba dokładnie rozczesać włosy, następnie nałożyć olejek, rozdzielając włosy na niewielkie kosmyki. Po dokładnym rozprowadzeniu fryzurę trzeba owinąć np. ręcznikiem. Aplikacja taka nie powinna trwać zbyt długo, przeważnie kilkanaście-kilkadziesiąt minut, jednak spotyka się też zalecenia dotyczące minimum kilku godzin.

Właściwości oleju kokosowego

Kosmetyk ten może nie tylko zregenerować włosy, ale również sprawić, że będą silniejsze i błyszczące. Regularne stosowanie sprawia, że poprawia się też ich miękkość i sposób układania się. Olej ten wpływa pozytywnie także na cebulki włosowe, więc podczas aplikacji warto wykonać delikatny masaż skóry głowy. W składzie kosmetyku znajdują się naturalne pierwiastki, m.in. cynk, magnez, potas.

notatka