Dla seniora – jakie suplementy diety wspierają stawy u starszych osób?

dla-seniora-jakie-suplementy-diety-wspieraja-stawy-u-starszych-osob

Osoby starsze wcale nie mają łatwo w swoim życiu. Być może odpada im nieco więcej obowiązków, są na emeryturze, być może mają kochającą rodzinę, która się nimi zajmuje. To jednak nie świadczy o tym, że czują się dobrze. Starość ma to do siebie, że wszystkie wcześniej występujące choroby nasilają się, dochodzą nowe, a do tego z powodu trudniejszej i znacznie powolniejszej regeneracji tkanek zwyczajnie nie mogą poradzić sobie z problemami zdrowotnymi, które z kolei przyczyniają się do ciągle odczuwanego dyskomfortu i problemów z poruszaniem się, funkcjonowaniem. Co zatem seniorzy powinni wprowadzić do swojego życia, by poczuć się lepiej?

Witaminy wzmacniające dla osób starszych

Nic nie jest tak skuteczne, jak właśnie regularna profilaktyka w postaci środków wzmacniających organizm starszej osoby. Jeżeli takie suplementy będą stosowane, z pewnością seniorzy poczują się lepiej. Kiedy zatem pragnie się wprowadzić odpowiednia suplementację u takich osób, najlepiej poszukać produktów, które nie są zbyt duże, mowa tutaj oczywiście o tabletkach. Im on większe, tym większe trudności z ich przełknięciem. Jeśli tylko jest taka alternatywa, powinniśmy poszukać suplementów w formie płynnej. Trzeba zadbać, by preparaty były zestawami witamin, mowa tutaj szczególnie o witaminach z grupy B, ale również witaminach D3, C, K, A, E, jak i wielu innych związkach mineralnych, w tym oczywiście o magnezie, żelazie, selenie, luteinie, folianach oraz cynku. Suplementy wyposażone w te składniki odżywcze i mineralne wzmocnią organizm i wspomogą jego walkę  innymi trudnościami losu.

Suplementy na stawy

U osób starszych bardzo często dochodzi do różnego rodzaju zwyrodnień stawów, a także wytarcia się chrząstki stawowej. Skutkiem tego są liczne zapalenia, a także ból i problemy z normalnym funkcjonowaniem, poruszaniem kończynami. Jeżeli zatem chcemy jak najlepiej wesprzeć organizm seniora i wspomóc jego walkę z tymi dolegliwościami, warto poszukać suplementów na stawy, które będą miały sporą dawkę witaminy D oraz E wykazujących działanie przeciwzapalne. Warto również zatroszczyć się o witaminę C, która wspiera wytwarzanie kolagenu i zapobiega nadmiernemu rozwojowi zwyrodnień w obrębie stawów. Witaminy na stawy, o których należy jeszcze wspomnieć, to chociażby witamina B, która działa łagodząco w przypadku sporego stresu. Jest to bardzo ważne, ponieważ właśnie długotrwały chroniczny stres skutkuje najczęściej niekorzystnym wpływem na maź, która znajduje się w stawach.

Jakie witaminy na oczy dla seniorów?

Gdy seniorzy borykają się z problemem słabego wzroku, najlepiej będzie zadbać o ich oczy odpowiednią suplementacją. Warto posłużyć się suplementem, w którym zawarta jest witamina E. Jest ona naturalnym utleniaczem, który zapobiega utlenianiu się przyjmowanej witaminy A. Z kolei właśnie ta druga odpowiada za odnowę tkanki nabłonkowej, która jest odpowiedzialna za prawidłowe funkcjonowanie oka. Należy ponadto pamiętać o witaminie C. Wzmacnia ona naczynia krwionośne, które również znajdują się w gałce ocznej. Niezbędne są również inne składniki, jak cynk i selen, ale również luteina.

notatka