Czy jagody acai odchudzają?

czy-jagody-acai-odchudzaja

Poszukiwania diety idealnej trwają. Bardzo wiele osób na całym świecie szuka możliwości zgubienia zbędnych kilogramów w łatwy i wydajny sposób, najlepiej bez podejmowania męczącej aktywności fizycznej i wyrzeczeń dotyczących jadłospisu. Coraz częściej pojawiają się różnego rodzaju diety-cud, jak również świetne, naturalne czy niekoniecznie, suplementy lub produkty odchudzające za pomocą wybitnej kompozycji.

Czy warto im ufać? Specjaliści twierdzą, że żadna z takich metod nie zapewni skuteczności, bo jedyną receptą na utratę zbędnych kilogramów jest zaprzestanie objadania się i ruch. Można jednak wykorzystywać właściwości niektórych roślin oraz substancji w nich zawartych dla uzyskania lepszych postępów w diecie.

Jagody acai – odchudzanie bez wysiłku?

Jagody Acai są swoistym hitem ostatnich dni. Zrobiły furorę właśnie wśród zwolenników bezwysiłkowego odchudzania, są reklamowane jako produkt samospalający zbędne kilogramy. Pochodzą z Amazonii i przypominają trochę naszą borówkę lub ewentualnie małe winogrona.

Małe, ciemne jagódki rosną na sporych rozmiarów drzewach przypominających palmowe i mogą być zrywane w dużych ilościach. Są raczej smaczne, osoby, które już ich próbowały, określają smak jako nieco czekoladowy – brzmi zachęcająco, prawda? Acai mają także tę zaletę, że okres owocowania palmy brazylijskiej trwa prawie pół roku, dlatego też w tym czasie nie brakuje świeżych, pachnących owoców.

Mnóstwo zalet jagód Acai

W niewielkich i smakowitych jagodach Acai kryje się mnóstwo witamin oraz składników odżywczych, które przydają się nie tylko podczas stosowania diety odchudzającej. Głównym walorem, jaki posiadają te jagody, jest zawartość antyoksydantów – substancji zwalczających negatywny wpływ tzw. wolnych rodników.

Regularne spożywanie owoców Acai jest więc skuteczne w profilaktyce przeciwnowotworowej i już chociażby z tego powodu warto zainteresować się bliżej dietą zbudowaną w oparciu o tę ewidentną zaletę. Jagody posiadają właściwości lecznicze w terapii cukrzycy, mogą pomóc również osobom zmagającym się z chorobami oczu np. jaskrą, kataraktą. Podnoszą odporność, nadają się więc do długoterminowego stosowania.

Właściwości odchudzające i nie tylko

Wymieniając korzystne właściwości jagód Acai można dojść do wniosku, że łatwiej byłoby powiedzieć, czego nie zawierają. W ich składzie znajdują się np. kwasy Omega 3, aminokwasy, mnóstwo witamin, głównie z grupy B. Pomijając więc już całkowicie kwestię odchudzania, użycie jagód w diecie przyniesie mnóstwo zysku dla zdrowia. Nadrobienie zawartości witamin z grupy B zapewnia skuteczną profilaktykę chorób układu nerwowego, jak również chroni przed wystąpieniem choroby Alzhaimera.

Tabletki na odchudzanie z jagodami Acai

Właściwości odchudzające i lecznicze jagód Acai można sobie przybliżyć, spożywając je w postaci surowej, przetworzonej bądź zawarte w tabletkach. Ta ostatnia forma jest bardzo wygodna, bo lek zawiera optymalną ilość wszystkich ważnych składników odżywczych. Z uwagi na liczne walory tych owoców można jak najbardziej rozważyć kurację z ich udziałem, bo nawet jeśli nie pojawią się optymalne zyski związane z utratą zbędnych kilogramów, to na pewno odczujemy mnóstwo pozytywnych efektów.

notatka